Norra III | Unistus Super Attack´ist, sest tennised lagunevad vihmase ilmaga, aga neid peab ju supersõlme harjutamiseks kandma

3. aug. 2010

Eestlasi on siin vähemalt 12 või 14 ja nüüdseks on juba augusti kolmas päev. Peaaegu ei mäletagi, mis tehtud. Peab programmi kokkuvõttest järele vaatama.

Eile näiteks algasid workshop´id, mida nad siinmail nimetavad miskipärast seminarideks. Otsustasime vähemalt päevaks minna bänditegemise omasse ja kindla peale ka Meelise massaažikluppi. Irooniliselt: icebreaker Meelise moodi. Pane kaks võhivõõrast inimest teineteist kordamööda käperdama ning teineteise tagumikul aelema. Bändi jaoks me valmistusime korralikult. Norrakate arusaam ööpäevasest toidukogusest seisneb võileivalaarist hommikul ja ka lõunal. Õhtul saab võib-olla midagi head, aga  vähemalt sooja. Otseselt me ei räägi, et meil on kõhud kinni, aga paljud kujutavad ette, et neil on nälg. Meie, eestlaste laul on teemal, et süüa ei saa. Igaks juhuks eesti keeles, et keegi ei solvuks. Üks rootslane (Joel?) esitas seisukoha, et siin süüakse seda, mis Rootsist üle jääb. Sakslastel on meeletult süüa

Minu algatusel tekkis ka idee, et sellise menüüga äkki rikkaks saabki. Vahest odavam ei ole, aga aega peaks kokku hoidma. (Naftavarudest Põhjameres te siin ei kuule.) Iseasi, kuidas nad nii lahked ja sõbralikud küll on, kui neil kogu aeg kõht kinni on? Kas neil võib olla säärases olukorras normaalset seedimist säilitav geneetiline mutatsioon?

Iga hommik lastakse mingisugust „Sober Woman´i“ laulu. Ilmselt on see just selle Active laagri tunnusmeloodia. Võib-olla on see võrgus liikvel kui guugeldada. Täielik koomika. Iga kord võtab muigama. Pooldades mõnd elustiili – usun – oleks õigem seda elada, mitte sellest jahuda. See juventetamise propaganda tüütab. Mind tahetakse vaat et ka liikmeks värvata, et Baltikumi laager korraldada. Naljakas idee, aga sedasi saaks ennast arendada.

Üle aasta on neil, kui õigesti mõistsin, laagri ajal ka kongress, kus nad arutavad tähtsaid (näide-) alkoholivastase võitluse teemalisi küsimusi. Täna käisin vaatamas; valiti uus juhatus(?). Henrikene tuli ka minu, Piia ja Meelise juurde mängima, kuigi oleks pidanud tööd tegema. Ta kuulab päris hästi sõna – vist on meeleheitel,  21 ju ikkagi -, kuigi varsti hakkas jälle tahapoole vahtima, olgugi et enne oli püüdlikult ühte punkti kusagil esireas vahtinud.

Kui Piiaga piisavalt koos olla, tekib tunne, et peaks ise ka vägivaldne olema. (Piia ütleb, et ta ei ole vägivaldne, aga mõned teist võivad teada küll, milline ta on pärast mõnd välisreisi, mille põhjuseks on Juvente, tagasi kooli saabudes. Väga äksi täis ja lõbus ja “tantsib”. Ilmselt on see minu arust vägivaldsus, sest tal on siis piirid hoopis teisiti arvestatud.) Mariel lasen ma tahtlikult välismaalastega tšillida. Loodan, et ta ei solvu ja ega ta ise ka väga eestlaste juurde roni. Äkki ma tõesti takistan teda ses osas. Ta tahab võtta parimat, mida näeb.

Eile tähistati ka ürituse 20. sünnipäeva. Sai liiga head sööki ning palju õhupalle läks katki. Näiteks siis, kui need küünaldele liiga lähedale sattusid. Torti sai ka, kuid enne seda tuli igav performance ära taluda. Sel ajal joonistasin ma laualinale neiusid, ühe Piia ja Gatomoni. Veidi hiljem algas vahudisko. Varahommikulgi oli muru valgeid „torditupse“ täis. Keegi kommenteeris, et siinne vaht on väga vastupidav. Marie rääkis, et üks geipaar lõi kahekesi oma pead vastu asfalti, kui otsustasid üle kummiseina tantsijate sekka hüpata. Edasi pole neist kuulnud. Ei pea purjus olema, et lollusi teha või selleks, et hiljem leida endast kompromiteerivaid pilte.

Pühapäeval käisime mäkis. Üle jõe saab kas 10-kroonerilise praamiga või mööda kilomeetrist silda. Sild on võimas: hästi kõrge. Sinna kaotasin oma mullitaja ja REMA 1000-st ma uut ei leidnud. See on kõige odavam kaubakett. Otsime Mariega pudeli Urget või Urge´i või [ürget]. Täpne hääldus on kaheldav. Nime põhjal võiks seda kas või Eestisse turustada. Siinmail on see ilma reklaamitagi kõige populaarsem jook. Sisuliselt Fanta. McFurry saab kätte 20 NOKi eest.

Täna sai ka kongresski läbi ning just praegu toimub tõelise, võin ka eksida katusorganisatsiooni, IGOT-i ürituse avamine, kuhu ma lihtsalt ei läinud. Hiljem etendame koos kõigi saabunud baltlastega 23. augusti 1989 ketisündmust muusika saatel. Eks näis, kuidas välja kukub.

Etttevaatust: skandinaavlastele meeldib väga käperdada. Kui ma laagrist lahkun, olen ma sellest pagana võikuõgimisest kindlasti raskemaks läinud, mille püüan meie matkaga tasa teha, ning Eestisse naastes väga põlenud. Siin on palju armsaid inimesi, näiteks sakslane Max. Temaga on hästi lihtne suhelda. Kuidas ta küll selle saavutas. Vahepeal näib ta kurb, aga armastuskirja saades – söökla-spordisaalis on seinal leht pealkirjaga „(L)-letter“ – säras ta pärsi korralikult. Eile oli meil õhtujutuks Hot Chair´i mäng. Siis ta kiirgaski. See algaski nii, et Max-sakslane mõisnik-saksaks keskel, eestlased ümber, kuigi  hiljem lekkis kõiksugu rahvast juurde. Lemmikküsimused olid „Who is the hottest guy/girl in the camp?“, „Who would you make pregnant from this camp (if you were a guy)“ või „By whom would it be nice to be impregnanted (if you were a girl)?“ (Ma ei mäeleta, kuidas täpselt küsiti.) Sperma- või munarakupank on siin kindlalt kvaliteetne.

Järelõhtujutuks rääkisime Mariega „Videvikust“, aga mitte sellest vanainimeste ajakirjast. Taevas on siin üsnagi sarnane. Inimesed ka. Tõesti, kui end liiga kiiresti avada, on kerge haiget saada. Siis tasub minna eestlaste juurde, kus on Nele, kes, ehkki tal on pidevalt paha tuju (ja (kõht kinni või) tühi) on omamoodi väga andekas, kuigi ta kiusab Meelist regulaarselt, ning teeb olemise enamasti kergeks. Vampiiritsen ma siis ise teiste kallal, kuigi kvaliteet on must? Isegi tubakateemaliste protestimängude kokkujagamine (keskendumise harjutus) ei aita nõnda hästi. Too lauamäng on järjekordne. Ilmselt see kaugele ei vii, sest inimesed pole veel valmis. Minul Juventesse astuda tundub seepärast üpriski kasutu, kuigi seltskonna pärast tuleks küll, olgugi et mu energia on madal. Põhjus seda harjutustega korrapäraselt tõsta?

Aa, ja pühapäeval oli aardejaht ka. Nad andsid meile valed tähed, aga Piia rühm võitis ikka peaaegu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: