Madu ja roos

6. dets. 2010

Tüdruk leidis raamatu ja Mentor ütles, et ta peab seda lugema, sest muidu ei saa temast kunagi naist; tõelist. Ja Mentor avas raamatu, kust talle meeldis, ning Tüdruk hakkas lugema valjult ning nii hästi või halvasti, kui juhtus, sest sõnad libisesid tema silmade all künklikult; ja lugu luges ja lõi ennast pigem ise. Aga Mentor käskis tal edasi lugeda; ja tüdruk allus, sest Mentori silmad hiilgasid.

Ja madumees seadis metsa lõksu ja sellesse jäi Aafrika tuulte jumalanna, vanim kolmest õest; ja kelle püha lind oli kurg. Ja Tüdrukul oli väga kahju; ja teda kurvastas, kuidas kõik kirgas välja ei tule, sest tema nägi sõnu, mis tema silmade-sõnade vahele jäid. Nende seas oli „Rooma“ ning tuuleema ja-või ka õdede templite detailplaanid. Ja tal oli väga kahju, et temast läks Dalmaatsia-äärse pühamu friiside värviküllane kirjeldus üle nagu vesi katusest; ja see oli 2000 aastat hiljem taastamatu. Aga Mentor tegi märki, et ta jätkaks, sest keda n ü ü d ikka huvitab.

Ja tuuleema oli puu küljes lõksus; ja seda võis taibata kurgede paanitsevaist häältest; ja madumehe puusade ümber oli laialt keerdunud siug, aga niuete ümber vist eriti ei olnud; ja just sellest pealtnäha piisabki, et madumees olla. Ning too saatis ussi jumalanna juurde, kus viimane kuulis sisinat. Ja Madu ütles, et tuuleema kas nõustub või ta süüakse ilma selleta. Ja tuuleema kuulatas ringi ja tabas, et tüdruk loeb, ning kiitis Mao kirjadega kasukat ja ütles, et kui k e e g i loeb teda nagu Tüdruk raamatut loeb tema ka Madu ja andub; ja ta kuulatas veel.

Ja madumees tuli istus Mentori ja Tüdruku juurde diivanile. Ja Tüdruk ohkas, kuid Mentor ärgitas teda jätkama. Ja madumees lösutas, käed paljal rinnal risti; sest ta tahtis kuulda lugemist. Ja Mentor oleks kui õhemaks jäänud, tema silmad hiilgasid veel, aga madumehel veelgi enam. Ning madumehe rüü allotsast, tema rind ja ülakeha olid katmata, parema pahkluu kõrval jooksis Mao keha paigal Mentorist ja siis Tüdrukust mööda metsa. Ja jumalanna kuulatas veel ning kutsus Roosi välja, sest tal oli kutse taskus seemnetega segamini. Lill oli suur ja lopsakas nagu pojeng; ja võib-olla oligi saladuslik pojeng. Tal oli üks õis ning lehtedega rootsud sööstsid teises suunas, aga fuksiaroosa õiekobar kihutas maoliku kiirtee kõrval vastu.

Ja Roos jõudis kohale ja haaras paremalt väiksest varbast alustades madumehe endasse. Ja varsti oli kõik kugistatud.

Nii jäi Tüdruk ka isehakanud mentorist ilma; ja sai vabaks; ja jättis raamatu. Ning rõõmustas, et ei pea enam naiseks saama ning maalis templifriisidele kirjatud madusid, kui oli Aafrika tuulte ema lahti päästnud. Ja jumalanna võttis raamatu ja käskis sellel vaikida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: