Kirivise piralt!!

30. märts 2011

Märtsi lõpp, kallike. Sellest ajast saati, kui ma kogu Chrome´i ajaloo kustutasin… ei tegelikult sellest hetkest, kui Chrome miskipärast ingliskeelseks muutus, pole sa mu külastatuimate saitide kaheksakus (LOL) olnud. Või midagi sellist. Fakt.

Eile oli (suvakas) kontrolltöö. Hakkan alles nüüd tundma, kui väga valesti vastasin. Eile teadsin, et mul pole õigust põdeda, sest ma ei põdenud õppimise pärast varem korralikult. See tähendab, et ei vaevunud ja ma võin süüdistada ainult ennast. Kuna ma ei tahtnud, sest see on üsna mõttetu, siis ma ei teinud seda. Mõtlesime vaid kogu aeg nii! Ma küll ei maganud kaks päeva korralikult. Seevastu lahe oli see, et läksin eile enne 12 magama. Üldse tegelen ma maailmaga viimati nii, nagu mina tahan, et see oleks.

TvTropes.com Troop on EKSS´i põhjal “kõnekujund: sõna v. väljendi kasutamine ülekantud tähenduses” ja ÕS ütleb, et lihtsalt kõnekujund. Saidi põhjal aga vahendid ja kavad, millele autor saab toetuda, kui publiku mõistuses viibivatele ootustele. Või midagi sellist. Igatahes tahaks mina, et hoopis see oleks Lotmani “teksti tekstis”.

Harivad: Mary Sue jne, Purple Prose, Beige Prose, Mills And Boon ProseIKEA EroticaA Man Is Not A Virgin, Most Writers Are Male, Fridge LogicYandere, YangireTsundereKuudere, DandereUnusual Euphemism, How NOT To Write A Novel, Before And After Pictures, Adaptational Attractiveness,  Bishie Sparkle, Gratuitous EnglishBlind Idiot TranslationI Thought Everyone Could Do That, Dude, She´s Like, In A Coma

See kõik viib seigelde-ise-olukorrani. Minu küll viis. If you know what I mean. [Sõltuvus]

Mary Sue päritolu. http://www.fortunecity.com/rivendell/dark/1000/marysue.htm
Englese ehk engrishu. http://www.engrish.com/
English as She is Spokenhttp://everything2.com/index.pl?node_id=608757

Unustada ei saa ka Google-ametlikult kõige halvimat fan fic´i üldse. “My Immortal“, mille tippis aastatel 2006/7 segastel põhjustel kokku Tara Gilesbie/Gilespie/Gillespie/etc (võimalik, et ka päriselt düsgraafik) nimeline isik või grupp. Samas leiab selle ka siis, kui otsida “worst fanfic ever“, kuid miskipärast viib see otse saidile, kus just sedasama (mõlemat variant) väidetakse ja kust minagi sedasama lugesin. Kogu info pärineb minu puhul ikka sealtsamast Entntcyclopedia Dramaticast, kus on saadaval ka täielik tekst koos täpsustavate viidetega.

Tegemist on Harry Potteri “tõlgendusega” Mary Sue kasuks, kus enamik karaktereid muutunud goffik´uteks (nagu coffin + gothic, aga ei ole, on kohvik; lõiguvad ja on depressioonis), kes on samal ajal veel nõiad-võlurid-vampiirid, fännavad väärtustuid peavoolu emobände, käivad Siganurmes nende kontsetidel ja külastavad kauplust Hot Topic. Meeletult aega kulutatakse kellegi (enamasti Ebony/Enoby/Eboby/Egogy/TaEbory/etc outfit´i detailsele kirjeldamisele) Enamiku nimedega on mingisugune õnnetus juhtunud. Harryst on saanud Vampire, Ronist Diabolo (pildid) ja arvake, kes on B´loody Mary Smith. Sõitdetakse ka autodega ja kasutakse tulirelvi, vampiiri on võimalik tappa lihalõiku kasutades (steak) ja enamik sündmusi toimub ilma igasuguse põhjenduseta. “Heast” ja “halvast” on saanud hoopis “preps” vs “goffick” Lugejaid kõige rohkem rahuldav tegelane on saidi andmeil Dumbledork/Dumbledark/Bumbledore/Dumblydore/Dumbledeor või Dubleodre/Dumbledoree/Dumbeldore/Dumbledoreum/Dumblehor/Dumbledore, sest ta saab hüüda: “WHAT THE HELL ARE YOU DOING YOU MOTHERFUCKERS?!“. Tegemist on täieliku canon rape´iga ja asi on so bad that it´s good.

Igava loengu ajal ärge kindlasti unustage lugeda Mälestusväärseid Osundusi. Või siiski “You Fail Sex Ed Forever“, kus on lihtsalt sellised väited, mis meenutavad tahtmatult üht Einsteini mõttetera. Vähemalt mulle. Ja teeb kogu selle värgi palju usutavamaks nagu “tekst tekstis”. Vist.

Kõik lingid pärinevad küll kuidagi TvTropesist… Oeh.

Igatahes leidis aset täiesti hämmastav sündmus. Täna hommikul, kui hakkasin kotti pakkima, et minna loengusse, mida tegelikult ei toimunud, leidsin mubiili kirjapulga üles. Ma ei saa aru. Kas mingi  hea haldjas käis mu koti kallal ja toppis selle sidemete juurde, kuhu olin viimati ka rahakoti jätnud? Üsna kahtlane. Ma kaotasin mõlemad stylus´ed veebruari alguses pooleteise nädala jooksul. Igatahes üks kahest on nüüd olemas, kuid ma ei tea, kumb. Täiesti kummaline. Niisiis oli hea päev TvTropesis tühja panna.

Siiski, kodus ainuke, kes normaalset kirjandust loeb, on Loo. “Tillud vabamehed” Terry Pratchettilt, mis on meeletult nunnu, kirivise piralt. Ma loodan, et järgmine sissekanne tuleb kah normaalne ja tasemel, mitte  s e l l i n e  kui  s i i n; kus ei räägita viidetes.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: