Mul läks pealkiri meelest ära, aga kui ma pruugiks olla uhke selle üle, kes olen…

27. sept. 2011

Tulenevalt kibekiiremast nädalast kui muidu on mul viimaks aega ja isu kirjutada. Homseks ma tšellot ei oska. See-eest ehk ajan just nüüd enne kuu lõppu selle rahaasja korda. …sest isa läheb jälle ära. Kui keegi mult praegu küsiks, millega mu isa (üleüldse) tegeleb, ütleksin, et käib konverentsidel. Mul tõsist aimu polegi, mis töö sisu on, ja Marul vist ka. (Teadus vist, paljus ka abi.) Ta üks päev arutles, et mis viga selle ametiga: ikka Hiina-Kõrgõzstan-Ungari-Rootsi. Sellest tulenevalt on meil šokolaadivarud. Maruke tekitas mus eile sellist ängi, küsides Välgult, kumb isa parem on. “Kas minu isa (näe, vaata, ta käib reisil ja toob meile kommi) või sinu isa.” Välk vastas, et Maru isa. Ma proovisin vahele, kui rikutud mu Välguke nüüd on, tahtes teada, kelle kaissu ta läheks: ema või minu isa. … Päris masendas.

Esmaspäeval oli ladina keeles kontrolltöö ja ülehomme vanakreeka keeles. Teatavasti õpin ma nüüd klassikalist filoloogiat. Vanakreeka keel on võrdlemisi hirmuäratav. Mugav on ka õpetajat süüdistada, sest me oleme tal esimesed, kelle peal õpetamist katsetada. Igatahes on lugu ladina keelega võrreldes kahvatu. (Esineb ka objektiivne keerukusaste, aga küll 30 aasta pärast mõikab midagi.)

Teate, Dagö on täiesti ok, kui ära võtta pilt ja enamik saatest. (Klaversaatega aeglane live on väga hingestatud.) Nende puhul on vähe paljumb. (Maru küsis “Pulmade” joodeldamisosa vahele “Mis tal viga on?”. Küllap viskas kiru üle, sest just raev on tugevate jumal.)

At random. Marudikuga on mul sotsioonika arust konfliktsuhe. Mõistagi, kui me tema tüübi n-ö õigesti määrasime. Ma tõesti ei usu absoluutsusesse; vahest, muidugi, kui see peaks aga minust lähtuma… Sotsioonika on säärane kasutu asi, et seda peaks teadma, et enda ümbere inimesi valida. Selle (mitte MBTI, empty?) leiutas junginduse, Jungi kategooriate (või dihhotoomiate?) ja vaatluse põhjal üks leedulanna-sotsioloog. (12. klassis tegid minu klassikaaslased jne ühe lihtsakoelise MBTI testi. MBTI-l on lihtsalt sama allikas, teised tegijad. Khm Amuurikast.)  Ma olen täiesti algusest peale, mil need testid umbes 7. klassis minu koju imbusid, omandanud vilumuse alati täpselt sama vastuse saamiseks. Võib-olla mind lihtsalt tõmbab kõigi “negatiivsete” tunnuste poole. Korra sain ka vastuseks SEI (läksin Back, tagsi parandama, ühe küsimusega jeblamisest piisas). Seevastu umbes eile soovitati mulle ka EII-d (89/88% sama tõenäoline), IEE-d (72/71% s tn-line) või EIE-d (62% s tn-line). Ma märkisin lihtsalt ka eeldatava üles sinna. (Naljakas on, et mul on palju alfa kvaadri väärtusi.) Midagi muud ma eksplitsiitselt ei avalikusta. Teste. See rar-iga on hästi ajuvabade küsimustega, nii et tasub proovida. Kui keegi oma sotsiotüübi teada saab, siis ma tahaks seda vähemalt endaga arutada.

Viimasel ajal teeb mul meele rõõmsaks see, et ma tahan Ecco saapaid. Või ma vähemalt vabandan oma tuju nii.
PS. Sims Social on uus orjus.

http://www.youtube.com/watch?v=XEHMJ9HGZz4&feature=feedlik_more

Advertisements

4 kommentaari to “Mul läks pealkiri meelest ära, aga kui ma pruugiks olla uhke selle üle, kes olen…”

 1. Mirjam said

  Esimese katse tulemusena pakuks IEI. Või ILI, LII, EII. Kuid see oli üsna suvaline, enamasti tuli tahtmine see liugur pooleks rebida ja mõlemasse otsa vedada. Ja see piltide teema oli üldse…

 2. Mirjam said

  St, ILI oli kõige tõenäolisem, aga tõenäosused olid üpris lähedased. Üldine kirjeldus paistab olevat “otsustusvõimetu logard”, mis on üpris tabav.
  Selles rar-failis tuvastas mu viirusetõrje aga Trooja hobuse.

 3. Anni Ea said

  Ma seda liugurit tihti üldse ei puutunudki, nii et saan aru. Vau, IEI?

  • Anni Ea said

   Mulle tundus see piltide ülesanne palju objektiivsem.

   Sugulassuhe. (ILE – IEE) (SEI – SLI) (ESE – EIE) (LII – ISI) (EIE – ESE) (SLE – SEE) (IEI – ILI) (LIE – LSE) Jääb puudu avameelsusest. Partnerid tunduvad teineteisele egoistidena. „Sugulased“ on väga sarnased, hästi mõistavad teineteist, kergelt leiavad ühist keelt toimuva hinnangutes. See on väga tihe suhe. Partner on tunnetatav kõikides oma ilmingutes. Nähtavad on paljud tema kavalused ning teadvustamata reaktsioonid. Koostegevuse arutelu juures partnerite huvid lähevad kardinaalselt lahku. Paar võib kaitsta oma seisukohti isegi väga ebasoodsas olukorras. Sageli esinevad vastastikune kriitiline hinnang, märkused, norimine pisiasjade suhtes. Võimalikud on toimingud, mis riivavad teineteist. See suhe aitab inimestel lahendada oma kohaotsimise probleemi maailmas ja ühiskonnas.

   Ma sain just teada, miks sotsioonika arust mulle loogika distsipliin ei istu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: