Nädala võrra reportaaži oleks lausa päris hea

12. okt. 2011

´Cause he´s just a really beautiful guy… See oli fraas, mille alt ma selle pildi leidsin. Küll ma kunagi välja mõtlen, miks see pilt mu blogis üleval on, ja see on alusetu lubadus. K-popp on selline asi, mis tuleb oma elus võimalkult kiiresti välja kuulata. Või vaadata. Nõnda läheb ta järjest õudsamaks.

Eile käisin raamatukogus, kuna Karin hülgas mu oma hajameelsuses, olles kontserdi plaaninud, ja ma ei tahtnud minna. Kõige kindlam on proovida nii, et ta ise võtab suurema initsiatiivi. See ei vihastanud mind piisavalt, sest teema polnud nii kaalukas kui üks eelmine ja ma tunnen, et mul oleks õigus vaid siis, kui tema asja oleks ajanud. Ma ainult kurvastasin veidi, aga mõneti oli hea, kuna mul oli lugeda vaja. Vahest kokkusaamine-jällenägemine on teene, aga see ei aja maailma tuksi. Olid ühed hiina filosoofid, kes arvasid, et maailm oleks ideaalne, kui igaüks teeks ja oleks seda, mida tema nimetus ütleb (nt valitseja = rahvast hooliv, aus jne). Sealsamas elasid (vist teisel ajal küll) ka koolkond, kes leidis, et sõnad ongi just see, mille tõttu tõele ligi ei pääse. Koolkondade nimesid ma ei mäleta. (Parandus 22.02.2014: konfutsianistid ja taoistid.) Igatahes, hiljuti oli mul sisemine dramaatika seoses tagamaata lubaduste andmisega. Nende koha pealt leian, et poliitilisel tasandil elan nad üle, aga sel samal teenetasandil on hirmus tüütu. Esimesel tehaksegi seda pigem paha pärast ja siis saab tunnetega paremini hakkama ning see jääb kaugele. Teisel juhul, lähisuhetes, on keeruline tahtlikkust tuvastadagi ja on raskem kõike metsa saata. Kõigile on igatahes parem, kui taibataks, et on ka võimalus ei öelda ja keegi ei sunni. Ja oma mälu ebausaldusväärsust meelde tuletavad tätoveeringud isegi siis, kui pole 5 minuti mälu. Ei pea tegema seda, mis üle võimete käib. Selle maailmaparandamise ja mu hingehädade peale lubas ema mu auratransformatsiooni saata, et ma endale sellist saasta külge ei tõmbaks. Eilset meenutades oleks vaja küll. Lisaks peaksin sellesse väga uskuma, arvan. Tegelikult võiks endale ka asjaajamisoskused soetada.

Raamatukogus oli päris tore, tšillisin ilukirjandusosakonnas. Seal on teatavasti ulmeriiul. Peale selle tegin kindlaks, et romantikariuul on viimasest suurem ja, et Pratchetti “Talveseppa” igatahes kohal polnud. (Laenutasin mingisugust Orpheuse Raamatukogu sarja.) Tegin seal vektoreid siia-sinna ning siis nägin silmanurgas leti taga punaste silmadega draakonit ja kangestusin sisimas hirmust. Lõppkokkuvõttes on see piisavalt delikaatne teema, et sellest hoopis mujal rääkida.

Too kindel hindu, kes mind naiseks palus, pole eriti paranenud, ehkki tal on helgemaid hetki. Vahepeal on mul tunne, et ta on bipolaarne või midagi sellist. Kui tekib väike offiline-moment, peab vestlust jälle peaaaegu nullist alustama. Üleüldse ei saa ma aru, kas tal on lõbus või midagi, ta pillutab sellisusi täiesti tõsiste teemade vahel nagu tema hullud vanemad. Krt, kuidas ta leebelt maha matta, kuigi veel on huvitav ka. Iisraellasega on märksa lihtsam rääkida, temaga on peresuhted paigas, olen ta sis. Vanem õde ma oskan olla, sõber ka, kuigi kahtlemata halvemini. Shauly, mis sa teed?

[“Niisama tänaksin siia vahele Henrit, kes – ma ei saa küll otsese kontaktita kindalalt aru – mind ikka südames hoiab ja minu peale mõtleb. Kallid.” Lehva-lehva ooperist “Suhted ja läbisaamine ei ole kõik, on palju rohkem”.]

Tšello on tore ja täna märkis mu õpetaja, et nüüd on mul põhialused selged. Enne seda tuli juba enne poolt 11 kuulujuttude korealanna minuga rääkima, tšellomängimisest. Tema mängib ka. Sellega seoses jõudis mind nädala jagu tagasi hämmastada üks mu eelmise aasta kursavend, kellega ma siis küll ei suhelnud. Nüüd käime koos keeletunnis. [Ma loodan, Roland, et sa pole siia (püsi)kliendiks sattunud. Sulle on väga palju parem ju, kui sa kõike ei tea. See-eest, kui sa nüüd tead, siis teavita, ma ei taha seletamatuid kõrvalpilke.] Ta on tundliku natuuriga, võiks öelda romantiline (päris roosad prillid ei saa öelda) ja mitmeid teisi sõnu, mida ma sellises kontekstis varem kasutanud pole, nt feminiinne (eelmine aasta selja tagant vaadates). Ta on üllatav Korea fanatt ja mind üllatas tema “iseenesestmõistetav” pealehakkamine seoses sooviga korealannaga tutvuda, mis läks minu kujutluses juba taktituseni välja. Ma usun, et ta viib selle ellu, aga loodetavasti ta tõesti arvab, et ei pea minu ees delikaatsust ilmutama, ja oskab tüdrukule teema väga teisiti serveerida. … kuigi varjata on kasutu, ehkki ajutisi tulemusi võib olla. Peale selle kutsus ta mind ühinema eesmärgiga,  mille sisu on Eesti koreaniseerimine. Ma ei olnud nõus. Siiski, kui ma peaks kunagi sinna auku langema, meenutage mulle, et esmalt peaksin maarahva väärtuste pealesurumise/juurutamise/õpetamisega alustama. (Pärast võib lõhkuda küll.) Ma ju usun, et originaalsuse tulek-ilmutamine-jne pärast tehnika omandamist on tervislik. Tähtsad on nii kirg kui ka oskused.

The following may be behind a thick estrogen barrier.

Technican Versus Performerin TvTropes. Sellegi poolest ei saa ma esineja-tüüpitest üle ega ümber. Teatavasti on ainuke bänd, mille kohta ma olen tõesti tahtnud tõsist, karakteristikatelt eeskujupõhist fan fic´i kirjutada Beast, kes viljeleb [üldise arvamuse kohaselt, khm] kõige arusaamatumat muusikastiili (visuaalstiili), K-poppi. (Hea põhjus*, miks mulle K-popp meeldib, on, et siis ei saa keegi-miski segada faktiteadmisega, millest nad laulavad. Too on omakorda järgmine põhjus millelegi, mida ma mänguliselt (=pahatahtlikult) sõnastamast keeldun.) Kuna saidi sõnul, mis tüütuid viideid ei nõua ja on seetõttu nii hämmastavalt suulise pärimuse pähe võetav (mu lemmiksait, nad on kogu maailma piisavalt ära seletanud ja neile, kellele fun ängi tekitab, on the other Wiki), koosneb grupp läbikukkujatest, on tegemist suuresti technican´ide seltskonnaga. Teatavasti nõuab meeldiva loo traditsiooniline loogika-eetika (ja miski, mida nimetatakse family unfriendly Aesop), kui sa oled genre savvy et performer võidaks. [Jah, kõik andmed, mis mind huvitavad, pärnevad TvTropesist. Muu tõesti ei koti. Kogu semiootika võiks selle saidi põhine olla. Siis ma oleksin õppinud. Ups, semiootika ei ole kirjandus.] Nõnda on bändis üks väga avalikult technican. Ta ei ole õnneks mõmmik**, vaid see, kes on huvitava häälega ja on väga ilus tüdruk, Talle antud nimi on tõenäoliselt Hyunseung ja isegi kutid tahavad teda (“isegi” on vist õigustatud). [See pilt TvTropesis ei tee ka asja paremaks, niuks.] Tema peaaegu otene vastane (oletan, et on ka otsesem) on üks räppar, kes võiks möödalaulmisest – ma lasin pimedal üle kontrollida – omale stiili teha. Tema lavanimi on G-Dragon ja ma avastasin ta täna. *** Kene Vernik on tema kõrval täiesti lihtne tegelane (vähem autotjuuni?) ja ta on kuidagi liiga edukas ja näikse, et tal on suur kontroll oma karjääri (pisiasjade+gi) üle. Kui see minu teha on, siis tähendab G greipi, geipfruit´i. [Tõtt-öelda peaksin räpi asemel hoopis Hurtsi kuulama, sest reedel on kontsert, kostüümi valima ja otsustama, kas saapaid tahan. Tooma minna.] Selle lõigu kaheldava väärtusega põhjus oli lihtsalt videonäiteid postitada, aga ma pole kindel, mille illustreerimiseks.

Kwon Ji Yong
Stuudioversioon “1 Year Station” pole pooltki nii põnev.
 Miks greip?
Tema ongi Milan Stanković.
No, kui üks neist laulma õpib ja teine ilusam on.
(x5 linki)

Beastil on hip-hopi kohta hämmastavalt head laulud või on nad lihtsalt estrogen brigade bait (mille mõjugruppi mina siis kuulun). Ausalt, olen nõus väitma, et neil on palju põnevamad hääled või siis laulud, kus need hästi välja tulevad ning ka see, kui osavalt nad inglise keelt kuritarvitavad. See on kindlasti miski muu kui nende laulud, mis pole keskpärane, vahest produtsendid ja loominguline tiim. [Võin ka lihtsalt harjunud olla.] Üks päev, täna, vaatasin nende videot laulule “Shock” või oli see “Breath“, too on veel hullem, ja arutlesin tõsiselt, missuguses outside-K-pop-universe-maailmas see normaalne oleks. (Paroodia 1Paroodia 2.)

Esmalt, mis ettekäändel kuus sellist, selliselt riietatud noormeest koos on?
Teiseks, miks nad seal on?
Kolmandaks, kuidas õigustada seda, et nad üksteisele kordagi otsa ei vaata?
Neljandaks, tantsimisest rääkimata, kuid see oleks vastuvõetav, kui nad seda üksteisele teeksid.
(See oli “Breath”.)  Parim laul on siiski “Fiction“, sest mulle väga meeldivad kalad. Kui ma oleks Getter, nimetaksin seda esimeseks armastuseks. Mul võttis umbes kaks-kolm päeva nende nägude produktiivse tuvastamise saavutamiseks. See oli selle suve absurdsuse tipp, kuigi ma tõesti imetlen keha juhtimist. Niisama võiks “Ugly´ga” tutvuda, too on tegelikult väga diip laul. Ma loodan, et see on viimane boyband, mis mulle ajudele hakkab.

Sotsioonika. Oli nii, et ma tegin jälle selle sotsioonilise testi, kus saab liugurit pooleks rebida ja pilditesti pärast lolliks minna. (Sellest on juttu eelmises postituses.) Mina sain loomulikult sama vastuse, mis alati. [Hoolimata sellest, et see paistab olevat kõige lihtsamini saadav vastus (à la: sihi keskele), on see tõenäoliselt õige, sest mu armas emake, kes keeldus mind IEIks grupeerimast (kuigi ammu polnud nii), täitis minu eest testi jälle samale vastusele. Ma tegin ka ühe suvaliste numbrite katse. Võtsin oma vastuse aadressi, mis on kõigil individuaalne, ja hakkasin seal suvaliselt numbreid muutma, et mõni SLE üles leida. Tahtsin ühte detaili vaadata. Nõnda komistasin liiga paljudele IEIdele. Sotsioonikud kuigi ise ka ei usalda neid teste, aga on ka teised, kes ei usalda sotsioonikat.] Kõigi oma vintsutuste tulemusena teatas pilditest mulle, et kuulun Gamma kvaadrisse. Seal on vist palju usaldusväärseid inimesi.

PS Piia, ma ei pääse su blogile ligi. Sa saatsid mulle küll aga kutse, mis pole korduvkasutatav. Ilmselt sa oled mu e-posti lubatute listi pannud, aga mul pole aadressi.

PPS Mul on mure. Palju on neid inimesi, kes mu sissekannete lugemisega lõppu jõuavad? Mina jõuan päevikuga elu lõppu. Kas see siin ongi haiglaselt pikk, või on see minu puhul juba tavaline? Hiljuti olen harv kirjapulk olnud., nii et tänane on vabandatav.

PPPS Eelmine aasta oli mul geniaalne retsiplaan, aga ma ei mäleta seda. Kellele rääkisin, rääkigu mulle ka. Ma ise ei pannud kirja ka. Selleaastane geniaalne retsiülesanne on K-popi “tõlkimine”.

* “A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason.” (John Pierpont Morgan) Beasti kommentaarid Jõutuubis on täiesti haiglased, muide.

** Mõmmik on see, kelle nimega stal- fangirl´id B2uty´st Jõutuupi risustavad. Miskipärast on tegemist top-kommentaaridega. Ma tõesti ei saa aru, mida nad temas leiavad, ta on täielik nightmare fuel.

*** Muide, The Other Wiki ütleb, et tegemisto on 13-aastasega ja hiljem, et aastal 2001 oli ta juba 12. Vampiir! How long have you been 13? ja selles möödalaulmise live´is on ta näost täiesti hall. Või siis püüab Wiki igasuguseid pedofiiliks tembeldada. Laim!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: