See siin on ventileerimine, mis haavab loodetavasti üksnes mind, mitte j’ai-eu-l’esprit-d´escalier´ olukord

31. juuli 2013

Ma tunnen, kuidas see metafoorne kõnts, mida vastusena kõigile teie arvamustele minuga seotud inimeste eluviiside kohta (ehk lõppkokkuvõttes minu, kuna võtan isiklikult) ja enesega rahulolevate naeratustega palistatud päevapäästmistele (selleks päevaks, homsete plaanide puhul) võiksin heita ehk mõttes hoian, mulle endale tagasi võib pritsida, sest kõik teie vead on siinsamas ja relevantsed, arvake ise, mis tahate. Ja see lenduks tagasi, sest nüüd saanuks ka teie ego pihta, kuna mul on sel juhul vaja mainida teie enda pideva esmareaktsioonilise emotsioneerimise idiootsust ja kapiluukeresid (mis tõenäoliselt pole külmas), ning suhted olid rikutud juba hetkest, mil teie otsustasite teema tõstatada, selmet kõigest, mis teid kurvastas, lihtsalt kui sopast välja ronida, avastamaks, et sellest sai hoopiski möödutud. Aga ei! Suhte- või pigem tundmusteklaarimine tundus rahuldavam. Mind ikka tohutult häirib, et te otsustasite minu isikliku sitaga määritud saada. Come on, te ei saa midagi teha! On küll egoutsitav proovida midagi teha ja selle õnnestumisse uskuda, eriti kui ma suurt midagi vastu ei ütle lihtsalt selleks, ise jääda  puhtamaks kui siis, kui laviinile kaasa aitaksin, ahelreaktsioonile ketilülideks tulles nõnda, et see ka teieni jõuab, andes teie kätte õiguse enamatele lülidele, aga ma usun, et kui lahku läksime, lendas see uus sitt, mida jahvatasite, teile endale kaela, nii et teilt kadus kirjeldatud isu tegutseda ja olite lõpuks palju vaguramad kui võinuksite (vastasel korral olete mõtlemiskalduvuseta inimesed). Mina aga loodan, et andsin teile võimalikult vähe põhjusi mind vihata ja loodan, et kui teile on energiat üle, rakendate seda hoopis oma paarisuhtele, sest see põld vajab alati väetamist ja just nimelt see on tegelikult teie pärusmaa. Mis puutub minusse, puutub ainult minusse.”

Nüüd võiksin teha energiaharjutusi ja tõesti, j´ai l´esprit d´escalier ehk situatsiooni korduvus-pidevus on minu puhul tõsi, aga kaklemine ongi mõttetu. Mõelda vaid, mis lolle inimesi maailmas oleamas on ja kui lähedalt nendega seotud võib olla, nii et nad aitavad kohe päeva rikkuda, kui vaid vahel harva nägu näeb! Mõnega elan isegi ühes toas (ja see võib olla mina)!

Advertisements

Üks vastus to “See siin on ventileerimine, mis haavab loodetavasti üksnes mind, mitte j’ai-eu-l’esprit-d´escalier´ olukord”

  1. Anni Ea said

    Kokkuvõte
    Kirjeldus sellest, kuidas otsused-kalduvused võtta üles jututeemasid, mida partner vältida soovib, ja esitada ebameeldivaid arvamusi, toovad su enda vead ereda(ma)lt esile, sest nimetatud akt ei tee sinust meeldivamat inimest, kuigi ärapanemise võidujoovastuses ei pane seda vaat et kungi tähele. Teadagi: targem annab järele.

    Vat see siin on l´esprit d´escalier ja ütlen seda vot nii suure uhkusega, et lausa eksplisiitselt!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: