TÜ üliõpilasesindus küsib kõigilt, kes vastata tahavad

8. okt. 2013

Anni ja tema potentsiaalsed sõbrad äkki

Üliõilasesindus on nende FB järgi võrdlemisi uudishimulik mutrivärk, aga ma pole teinud nende küsimiste essenss-statistikat à la: kuivõrd ja kuidas neile vastatakse. Võib-olla neile isegi on vastatud. Võib-olla koosneb kõnealune inimestest. Seekord tahavad nad teada oma like´ijate meeldejäävamate ülikooliajaga seonduvate mälestuste kohta (“Milline ülikooliga seotud hetk on Sul eredaimalt meelde jäänud?”) ja pakuvad auhinnaks süüa (“Lausa terve nädal Werneris!!” – “Emmmmm, 5 või 7 päeva?”) ning ähvardavad kõige pühendunumatele eetriruumi anda kuhugi (= ülikooli kodulehele ja sisseastujate teatmikku). ‘Eetriruum’ ei tähenda enam, mida ta tähendama peaks, sest vanasti oli rohi rohelisem.

Kõige vastuolulisem on, et nad sihivad guppi, kellel pole veel suurt millelegi tagasi vaadata. Mitte ses osas, et heale või halvale (kvalitatiivselt), vaid sõelumisperiood on veel lühike olnud, kuigi ka see on oluline aeg ja tegelikult pole miski üldse tähtis. (See oli vist Solon, kes targutas Kyrosele, et inimese õnnelikkuse üle saab otsustada alles pärast tolle surma, kuid just see päästis hiljem Kyrose elu. Sic!) Kvantitatiivsuse kohta märgiksin, et vahest olen vaid mina no-lifer. Et pühenduda, võiks end näiteks 30 aastat vanemaks kujutleda. Seda nüüd teengi, et mingitki retrospektiivi saavutada ja vahest mitte väga siiralt. : )) Nagunii pole mul aega süüa!!

Kui nüüd sukeldusin, leidsin kõiksugust. Näiteks, kuidas eksamile kaks tundi hiljaks jäin, Kas’parit Vallikraavi tänaval biosemiootika jaoks jalutasin (ma ei tea biosemiootikast tuhkagi), veel Vallikraavi tänavat, stylus´e arvatav Näituse 2′ anatoomilisse teatrisse kaotamine ja kuidas Anne Lill mulle kevadel samas ruumis vastu ei naeratanud. Päris jõle oli ka, kuidas semiootika alustes tüdrukud kaks rida eespool (Lotes) õudukat vaatasid (oli asi selles, et tookord polnud Mihhail Lotmani loeng?). See oli suuresti esimene aasta. Samas, üks kõige ühisem alatine nimetaja on igavene valge külmus. Raamatukogutunnid ka.

Tegelikult on ju võistlus toidust. Mu eideetilisemaid hetki (Kristiina Ehin vist ütleks nii) pärineb eelmisest varatalvest. Siis kõndisin mööda Küüni tänavat Platoni dialoogi “Theaitetose” loengusse ja proovisin sotti saada, mis värk on. Mäletan  s e d a  pimedust, koti ebamugavust, küüru, mille kapuuts mulle tekitas, vaat et tänavakivegi. Sott oli siis selles, et mässasin mandariinide ja mandariinikoortega (taskus), mida ilhtsalt armastan, (pigem polnud apelsinikad) ja lõpuks selgus, et “Ta nahk on nagu martsipan / ja hääl on nagu šokolaad. / Ja lõhnab nagu mandariin, / kuid maha jääb vanillilõhn.” Sain teada kõiksugu asjadest, mis mulle meeldivad. (Jutt ei ole kindlasti Theaitetosest, sest ametlikult oli Sokrates kole ja Theaitetos temaga äärmiselt sarnane.) Palju hiljemini jätkates, mõtlesin, mis mulle veel meeldib. Banaanid jäid miskipärast lisamata. Kas Werneris banaane saab? Ökobanaane?

Midagi kustumatut on ka selles, kuidas senpai´d Athena ette ohvrianniks soolikaid jätsid. Või et Phaidrose veri tõestas, et tomatimahl (pipraga?) on maitsev. Kaks aastat hiljem, praegu, (edvistagem veel retrospektiiviga?) samas kohas, olin väga rahul, kui ohverdamisele määratud (söömise teel, loomulikult) juustuburger  maha kukkus, sest ma tõesti ei tundnud vajadust vaadata, kuidas meie vaesed reblased seda neljakesi käsi kasutamata söövad., mis on jäledus sajal põhjusel. Seetõttu viidi läbi ka (selgus, et mina tegin!) maailma parim veiniohvririitus Hestiale, Zeusile, Herale (aga Athena sai pahaseks), Athenale, muusadele, kõigile jumalatele ja et midagi veel ikka korrektne oleks, siis Vestale. Tulemus oli veinist ligunenud burger. Ehk retsimälestused. Kõige parem oli veel samal õhtul Morgensterni haual Ropka laulude laulimine.

30 aastaga on mälu ikka tohutult hõrenenud.
Aastaga ehk tiheneb.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: