Neljapäev, kuidagi jäine, ent mitte kurb

10. apr. 2014

Täna käisin Werneris 5 euro eest ekperimenteerimas. Hästi maitses lõpuks ainult tee, aga vahest seepärast, et ma teadsin, et see hästi maitseb, rooibosi tee. Seega ei eksperimenteerinud ma päris 5 euro eest.

Ma ei käi seal tihti. Viimase külastuse tulemus oli, et umbusaldan praeguseni (just tegin vaatluskatse) (soolaseid) pirukaid, mida seal pakutakse. See-eest tuli teadmine, et seal saab chai ’d juua.

Ilmselt veel käib sealt regulaarselt läbi niivõrd palju välisüliõpilasi, et on täiesti turvaline keda tahes inglise keeles kõnetada. Mina ei pea järgnevat süžeeliini enam ette kujutama. Koolon.

Anni on saabunud Wernerisse ning asunud pühenduma koogivalikule. Lett on lai. Anni, ta on märganud münditorti kuskil keskmisel tasandil ning laskunud kohakuti madalamal tasandil eksponeerituga, et mõni ta eest varju ei jääks. Ta jälgib [kas mõni neist liigutab], nagu kahtlustaks neist igaühte, kui teda kõnetatakse. Anni, kes vaatab juba inimesi peaaegu nii, nagu ta torte vaatab, tõstab pilgu. Miskipärast algab vestlus ja algabki saabunud tumedapäise tüdrukuga inglise keeles. Uuritakse, kas Anni on järjekorras. Anni, ta arvab, et not exactly, nii et temast võib ette minna, kui soov kindel on ja eelkõige olemas. She is just still picking ja tunneb kahetsust, et kõik pakutu sildistatud pole. Saabunu tutvustab mõtteviisi, et võib ju ka kõigest näpuga näidata, et that ja this, aga Anni, tal on vaja teada, millest tort on. Üldse on päris lõbus. Võõras toob ka välja, et kui ei tea, mida võtta, võib vabalt mitu võtta. Vahest just sellest julgustatuna otsustabki Anni endale mitu pala taldrikule laduda küsida – näe, seal on porgandikook, ehkki hiljem selgub, et see maiseb nagu peapesuaimdus ehk ilmselt mitte kogu vaeva väärt olev, kui juba vinnid meenuvad -, kuigi once before (kevad varem Tuuliga) it (eating two) had happened to be proved disgusting ja ta ka mainib seda tundmatule. Seekord on Annil aga jook ka.

Hetk hiljem kuulab Anni, kuidas ta vestluspartner eesti keeles kohvi (?) tellib.
Polnud mingit põhjust selle oskust jamaks pidada.

(Nagu näiteks teisipäeval Gennis anime‘le “Tenshi no Tamago“/”Angel’s Egg” sissejuhtatust kuulates, mil tundus, et kõneleja alatasa ingilse keelest tõlgib ja ilmselt ka enamasti mõtleb, kuigi minul pole eeldusena südavat respekti võimaluse suhtes, et ta keelt loovalt oskab. Nii “originaalselt” kõlas see. Võõrastav. Kole.)

Teiselt poolt, vahest poleks vestlust olnudki, kui (mingi inglise filoloogi, Southwesterner’i, HiMYM’i ja sarnase keskpäeval pühendunud fänni või sellise… minuga etc sinna sattumise tõttu) kõnetus olnuks eesti keeles algatatud. Kuidas me oleme normist erinevad siis, kui mõnes indoeuroopa keeles soravalt suhtleme või teist indoeurooplaseks peame, kõht on täis ja meel on hea ning päike paistab?

Münditort, muidu, oli kahtlane, aga selle peal oli astelpaju või apelsini moositarrendus. Too oli imeline. Üks end mu selja taga kokku pakkiv naisterahvas käis seda korra piilumas. “Mis suur torditükk see on!” Umbes nii ta ütles.

Istumiseks jagus vaid üks nelja-viiene laud, kuhu maandusingi. Peagi saabus sinna veel üks porgandikook ning ilus roosa roos ka, kaaslaseks veel üks roosakas kook. Neid kandsid täisealisekanti lapselaps ja vanaema. Kahjuks-õnneks küsisid nad vaid luba minu juurde / minu laua taha “sinna” [laua]nurka istuda. Tüdruk võttis palitu ära ja asetas selle laua otsa tooliseljale, vanaema jättis mütsi pähe, nagu paika väisavatel daamidel ikka kombeks – neid kõnetaksin turvaliselt eesti keeles -, aga jopi selga. Peaaegu nagu mina, mul on sinine robotinahast jakk, paiguti kuidagi vihmane. (Seega arvasin, et mul on õigus!!) Neil kahel oli tund aega aega kuni algas miski, mille jaoks neil veel piletid välja printida tuli. Kui otsa sai ülejäänud pool kooki ja kruusi sisu, soovisin neile head isu juurde. Midagi rohkem ei julgenud soovida.

Tahan näha, kuidas siia veel üks reisikokkuvõte tekib. Wirklich geil!

PS. Mingid tšikid raamatukogus suudavad jätta peaaegu-mulje, nagu oleksid nad kolm arvutit maha pannud ja firmaga reisile läinud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: