Paha tuju laululist | versioon 2.1

13. veebr. 2019

See oli peaaegu täpselt neli aastat tagasi, kui postitasin siia neli laulu, mida ma hingeärrituse korral kuulan ja millest abi on. Ma lisasin potentsiaalselt antroposoofilise põhjenduse ka, kuidas homöopaatia, et sarnane ravib-tõrjub sarnast, on põhjus, miks need vokaalteosed mul sellised on, ning õigustasin veel listi maailmaga jagamist. “Ehk seetõttu, et nemad [st maailm] ei pruugi nende laulude suhtes samamoodi tunda.” Ma ei saa aru, mis selle lause ajal mu peas toimus.

Kas ma tahtsin öelda, et kuigi keegi on varem võinud neid kuulamiskõlbmatuteks pidada, on neil ökosüsteemis siiski oma koht? Ilmselt.

Nimestik koosnes võrdlemisi absurdsetest paladest, üks lollakam kui teine, ja umbes samamoodi see ka jätkub. Vahepeal on veel paar abimeest mu leidnud.

Koer “Te olete värdjad”

Refrääni on väga lõdvestav kaasa põristada või see ise üles võtta. Lisaks on meloodia nii ilus, et muukeelses seltskonnas vast ei teki kuuljates ebamugavustunnet. Põristamisega tulek ilmselt ainult natuke tagasi tõmmata. Sellegi poolest, kui keegi küsiks tõlget, vastaksin ausalt ja vahendaksin igaks juhuks isegi oma rahutusseisundit. “You’re all freaks and bastards!!”

Järele mõeldes, tegelikult, täiesti võimalik, et kogu Koera diskograafia (üks ablum, “Pure”, 2004) aitab mülkast välja, eriti “Müra“.

Talking Kitty Cat “Stupid Stupid World”

Vahepeal kahtlustan, et selle laulu toimimiseks peab kanali ülejäänud süžeega kursis olema. Steve Cash on 2008. aastast alates (varasemast ajast on paar muusikalist üleslaadimist veel) postitanud sarja “Talking Kitty Cat” oma kõnehääle saanud koduloomadest. Peategelane või põhipahalane on enamasti süsimust kass Sylvester, kellele ta on andnud jultunud iseloomu. Praeguseks on üleval 59 episoodi ja mingid muud asjad, nt Sylvesteri päevik. See laul esitab seltskonda päris hästi, kuigi koosseis on ajaga muutunud (mõned surnud, mõned sündinud).

Kui olen ise ärritunud, suhestun Sylvesteriga kergesti… Laulul on ka kaksik “Scary Scary World“, mis väljendab teise kassi, varalahkunud Gibsoni (R. I. P.) maailmanägemust.

Eks 32ndal juuniuaril näeme!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: