Firstly, (hello!) as I chose a very international word – at least I hope I did – I should start in some other language. This blog is mostly in Estonian. (If you ever wonder. (L) ) For those who don´t want to read or can´t understand it there is this tag Estonglish which usually expresses my understanding of the English langugae. (It might get more English in the future. The most English ones there are are actually poems, for some reason.)

+++++++++++++++++

Kes eelnevat luges, võis taibata, et legend tähendab parasjagu à la kaardi legendi (seletuskirja), mis loodab teha kasutamise mugavamaks, sest tegelikult ju ei ole siin midagi orienteeruda, aga ülevaated teevad mille tahes kergemaks. On ju?  Nimelt on jutt les  s i l t i d e s t (tags), mida armulikult miskipärast kleebin postituste aluste´lle. Ilmselt selleks, et ise aru saada ja endale selgitada, millest kirjutan, kuna ajan ainsana neis näpuga järge, kuigi mõnikord oleks vaja. Selgitan ja kirjeldan siin vaid tähtsamaid ja segasemaid.

PS Muo jauks on põnevaim nieist Loovel.

PPS Pilv neist asub lehe alaosas pealkirja all “Õielehed”.

Diip. Kord ma juba kirjutasin enda jaoks kategoriseerimise kokkuvõtted valmis ja praegu ei saa ma peaaegu üldse aru, mida olen seal öelda tahtnud. Ilmselt on asi ka selles, et ma pole juba päris kaua seda silti kasutanud. Seal aga on Piiat mainitud (“Kirjuta võimalikult depressiivselt ja keegi, sest keegi peale osavõtlike hingede (nt Piia) ei taha ju kuulda, et sul hästi läheks.” Ma näen ise ka, et pole üldse normaalne midagi sellist kirjutada.) Üks mõistlik mõte seal ometigi on: “Ma siiski proovin lihtsalt raskestimõistetav olla.“; ja briljantne: “Morbiidsust pole vaja ülemärgistada.” Kahtlustan, et mõnikord tähendab see moraalitsemist. Võib seostuda sildiga Mustus.
Huvitub sildist Meta.
Mulle meeldib kui hirmsalt eestipärane see hääldus on \ (≧∇≦) /

Estonglish. Nagu eespool: minu ebausaldusväärne arusaam inglise keelest. (Loovel on sage sõber.)

Jõutuup. Youtube. Enamasti ilmneb teksti peidetud hüperlinkidena. Muigan, kui põnev võib olla keelt  mõikamata neid tekstimüürist välja sõeluda. Mis hea pärast peaks küll keegi seda tegema?

Kergem. Tahab vastanduda sildile Diip, aga keskvõrdes on vähem kategooriline väljenduda. Mõnikord esinevad need kaks silti isegi koos. No on lahe. (See tähendab siis, et kui on peidetuid vihjeid ja pole kah.)

Kirsijaps. Jaapan!!! Eelkõige popkultuurilises tähenduses. (“Iga kallet võsajänkiks või pajuvenelaseks muutumisele nagunii ei suuda märkida. Üritan siis vähemalt kirsijapslusega.”) Võrdle sildiga Korearoos või sildiga Pojengkese.

Korearoos. Korea!!! (Mis taim prantslastele “meeldib”?) Võrdle siltideiga Kirsijaps ja Pojengkese või kliki K-pop/K-drama.

Loovel. Sain kunagi aru, et see on šamanismi puhul tarvitatav sõna, tähendavat vist transsi? (Sõna ise on love, tegelikult) Näete isegi, kui lahe see välja näeb ja mille moodi kõlab. Isegi slängisõnastikus oli kunagi vihje. Siin on see siiski tähendab omaloomingut, vahepeal ei nimeta ka mina seda heaks (hulk on privaatsed), korra ma isegi valetasin. Mõnikord ma lihtsalt räägin sellest, isegi ilma metatasandit võtmata. Seostub siltidega Laulusõnad, Luuletus, Muusad, Retsitatiiv.

Maru. Minu kallis geniaalne noorem vend (kunagi väikevend). Sildi Muusad erivorm. Võib seostuda sildiga Mustus.

Mõttetu. Imub näiteks siis, kui ma ei saa isegi (või unustan) “Kergem” öelda. Tihti sellised maised ja madalad teemad ja deep´i (Diip) pigem pole. Aga miks enda vastu nii karm olla?

Meta. Metatasand (loodetavasti). Mõtlemine mõtlemisest. Sildi Diip erivorm, vahepeal unustamise või hijem targemaks saamise pärast. Mustus on sage kaaslane, sest maaja on paha.

Mustus. (Kõige tähtsam silt, sest selle pärast ülevaadet kirjutangi, et oleksite hoiatatud.) Kätkeb ohtu sapiga üle valatud saada. NB! Seda ei pea lugema. Ärgem ajagem segi sildiga Kergem, kallid.

Muusad. “Inspiraatorid. Muusad ja graatsiad, kes on nii ilusad” ja kõik nagu olekski öeldud. Seostub sildiga Jõutuup. Vaata Loovel.

Pojengkese. Sain teada, et Keskriigi (Hiina) rahvuslill on pojeng. Vrd Korearoos ja Kirsijaps.

Reportaaž. Sündmuste kirjedus ja kirjapanek võib võtta päevi. Neid on palju. Väsitav, kui olen ka fotorealismi taotlenud. Jäävad pooleli.

Sõnum. Kui mul vahepeal midagi öelda on ja enamasti kellelegi konkreetsele.

Uned. Minu lemmik!

Tõlge. Juhtub ka seda.

+++++++++++++++++

+++++++++++++++++

Peale selle on veel tag´e pillide ja tundmuste (uuri Loovel) või kahtlase olme teemal. Otsi pilvest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: